18. listopadu 2022

Právě vyšlo: Operátoři nových médií – Tomáš Dvořák, Martin Charvát a kol.

V Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze právě vyšla kolektivní monografie Operátoři (nových) médií, kterou spolu s dr. Tomášem Dvořákem editoval absolvent našeho magisterského a doktorského studijního programu a dlouholetý spolupracovník Fakulty humanitních studií UK dr. Martin Charvát.

Můžeme ještě v dnešní době hovořit o oddělení technologií a člověka? Nebo přístroje s lidmi už zcela splývají? Editoři Tomáš Dvořáček a Martin Charvát se věnují v této knize problematice tzv. operátorů nových médií, tedy lidí intenzivně zapojených do současných technologií. Zkoumají intenzitu a hloubku těchto propojení. Na úrovni operátorství podle autorů dochází k proměně chápání těla, jeho funkce jsou vyztuženy přístroji, které ovlivňují i psychiku.

KOUPIT