20. října 2020

Program konference Sémiotika a ideologie

Konference Sémiotika a ideologie proběhne 6. a 7. listopadu a její program je tu! Vzhledem k současné situaci budeme konferenci pořádat prostřednictvím ZOOMu. Veškeré informace o konferenci naleznete na FB události.

Konference Sémiotika a ideologie organizovaná kolektivem navazujícího magisterského studijního programu Elektronická kultura a sémiotika a studentským spolkem Ptakopysk je první studentskou konferencí zaměřující se na relevanci sémiotiky v rámci zkoumání otázky sociální a mediální reprezentace ideologií. Tato problematika zahrnuje teoretickou analýzu ideologických nástrojů v perspektivě sémiotické či kognitivně-sémiotické a oborů sémiotice příbuzných v rámci komunikačních studií: vizuální rétoriky, teorie argumentace, kritické analýzy diskurzu atd. Konference si klade za cíl sdružit studenty, kteří se zabývají ideologií či jejími dílčími aspekty.

Na realizaci konference byly poskytnuty prostředky z projektu „Výzkum kognice, jazyka a poznávacích procesů“ (SVV 260 610) řešeného na FHS UK.